Madonna Britney Christina VMA
ב- ,

אהבתיאהבתי מתוקימתוקי בהלם!בהלם! נוסטלגינוסטלגי קורעקורע חנוניחנוני

10 ההופעות הכי טובות של ה-MTV Video Music Awards!

ההופעות הכי טובות מטקס פרסי הקליפים של MTV: מבריטני, מדונה וכריסטינה ועד לליידי גאגא, מהי ההופעה הכי מטורפת ומגניבה שהייתה שם?

ההופעות הכי שערוריתיות, המוגזמות וממש מושקעות תמיד נמצאות בטקס פרסי MTV של הקליפים, שנקרא ה-VMA (Video Music Awards). טקס פרסי הקליפים של MTV הוא הטקס הכי נחשב בתעשיית המוזיקה אחרי הגראמי, אך היותר מעניין מביניהם. הטקס השנה יחול ב-31/08/20 ובו ליידי גאגא ואריאנה גרנדה מובילות עם יותר מועמדויות מכולן, וגם יופיעו עם הלהיט "Rain on Me". אנחנו מצפים לקטע רווי במחלוקות ושערוריות כי זה מה שהטקס מביא איתו תמיד, מהרגע שהכוכבים עולים לשטיח ועד לבמה הגדולה. ולכן, ניזכר ברגעים הכי טובים וההופעות המדהימות שהיו שם שעוררו הרבה באז מסביב לעולם ותרמו מאוד לקריירות הגדולות של הכוכבים.
Let's go!

#10 – Spice Girls – Say You’ll Be There (1997)

הופעת הבכורה של הספייס גירלס בטקס, וההופעה היחידה שלהם בעצם ב-VMA. כן, הן היו נראות כמו דראג קווינס עם האיפור המוגזם והתלבושות, אבל היי, אלה הספייס גירלס ולזה ציפינו! השיר אומנם לא היה מקפיץ ומרים אבל זאת הייתה הופעה חמודה והן השאירו חותם טוב על אמריקה כאן. מה שמפתיע, זה שהן שרו בלייב, ועשו את זה יחסית טוב.
רגע שיא: 2:50 הריקוד החמוד שעשו באמצע.


#9 – Justin Timberlake – Like I Love You (2002)

ג'סטין עשה את הסינגל הראשון שלו אי-פעם בלי הלהקה "אן סינק" בהשמעת בכורה בטקס – Like I Love You. ג'סטין אמר שחשב שזה רעיון טוב לעשות את השיר החדש שלו בטקס ולעשות באז גדול, אבל בדיעבד, התחרט על זה ואמר שזה היה מורט עצבים, ותמיד עדיף להוציא את השיר החוצה קודם. בהופעה, ג'סטין לבוש באותה התלבושת שהוא לבוש בקליפ, שיצא מיד אחרי ההופעה, ומאחוריו טייפ עצום.
רגע שיא: 4:05 כשג'סטין עושה פופ-אן-לוק מושלם.


#8 – N’Sync – Madley (2000)

בטקס הזה אן סינק הופיעו 3 להיטים שלהם – התחילו ב-This I Promise You, כשהם יושבים על שרפרפים, המשיכו ל-Bye, Bye, Bye, עם גימיק נהדר ומדהים של מסכים על הפנים שלהם שמקרינים וידאו שנערך עוד לפני והגדיל להם את הראש, ולבסוף עשו גירסה מקפיצה של It's Gonna Be Me.
רגע שיא: 1:18, כשהמסכים יורדים על הראשים שלהם.


#7 – Madonna, Britney, Christina & Missy Elliott – Madley (2003)

ההופעה הזו, מהטקס ב-2003, נשמרה בסודיות וחשאיות מטורפת כדי שתעשה באז גדול יותר כשתיקרה. בהתחלה, חשבו שזאת רק הופעה של בריטני והשמועות רחשו סביב זה, או הופעה של מדונה. לאף אחד לא היה מושג שזאת תהיה הופעה של 3 הדיוות הגדולות של הפופ – מדונה, בריטני וכריסטינה! ועוד לקינוח הביאו לנו גם את מיסי אליוט שתרים את המקום.
ההופעה פתחה את הטקס כשהתחילה בזה שאנחנו רואים במה דומה אחד לאחד לבמה של מדונה באותו הטקס מ-1984 (שזאת הייתה השנה הראשונה שבה התחילו עם הטקס), וגם הפעם התחילו עם אותו השיר – Like a Virgin, אך שהפעם לא היה חתן בצמוד לכלה ששרה (אז, מדונה). אחת מנערות הפרחים הייתה לורדס, הבת של מדונה, והכלה שהתגלתה הייתה בריטני ספירס! ואז כולם חשבו שזאת באמת הופעה של בריטני כמו שהשמועות אמרו. אבל אז, התגלתה כלה נוספת – כריסיטנה אגילרה, והן שרו יחד, שזה החלום! אבל אז… יצא החתן, שהיה מדונה! והיא שרה עם שתיהן וכמו בכל חתונה – נתנה נשיקה שהשאירה את כולם פעורי פה.
לנשיקה של מדונה וכריסטינה לא היה הרבה מקום כי רצו לתפוס את התגובה של ג'סטין (שהיה כבר אקס אז), ועד היום כריסטינה אומרת שבאמת היא הרגישה נדחפת בהופעה הזו. לאחר מכן באה השושבינה מיסי אליוט וכולם עשו מסיבה.
רגע שיא: חוץ מהנשיקה כמובן – 2:35, כשהן שלושתן יחד צועדות לעבר החופה.


#6 – Madonna – Vogue (1990)

אחת ההופעות הכי זכורות של מדונה אי פעם. הבמה הייתה מסוגננת בעיצוב של ימי הרנסנס, מדונה עשתה את Vogue המצויין שזכה להצלחה עולמית, והאיפור+שיער+תלבושת היו מושלמים! ההופעה הייתה דרמטית, עם קטע ריקוד מהקליפ ומניפה שהוסיפה לדרמה, ופרובוקטיבית מאוד, כשאחד הרקדנים אוחז למדונה בשדיים או כשמדונה מקרבת שני רקדנים לחזה שלה. מדונה גם עשתה קטע שבו היא גורמת לרקדנים לעצור בפוזה ואז הם כולם זזים בקצב אחיד על הבמה וזה נראה מהוקצע בטירוף. מדונה במיטבה!
רגע שיא: 5:10. כשעושים את ריקוד ה-Vogue שוב ועם הפיזמון האחרון מדונה מרימה שוב עד שכולם עוצרים בפוזה שממש אפשר לצייר.


#5 – Britney Spears & N’Sync – Madley (1999)

ההופעה הראשונה של בריטני ואן סינק בטקס ה-VMA שעד היום יש את הסאונד של הריקוד של בריטני בכל מקום (בטיקטוק כרגע, הרבה נערים ונערות מבצעים את הריקוד בלי לדעת אפילו שזה הגיע מכאן), וגם שירי מימון שלנו עשתה את הריקוד בעונה שלה ב"כוכב נולד".
הסיבה שבריטני ואן סינק עשו זאת יחד, היא שבריטני בדיוק הייתה מופע החימום בסיבוב ההופעות של הלהקה. בהופעה, בריטני יוצאת מאחורי הלוקרים, עם קריצה לקליפ …Baby One More Time, שרה בלייב ורוקדת מעולה, בסוף הופעתה יש צילצול בית ספר (שוב, עם קריצה לקליפ), ואז אנחנו מגלים שאן סינק היו שם מאחורה כל הזמן מתחבאים עם רקדנים וכולם כתלמידי בית ספר. אן סינק עשו את הלהיט שלהם בתקופה ההיא – Tearin' Up My Heart, וגם הריקוד שלהם בסוף השיר עשה את העבודה והשאיר אותנו פעורי פה.
חדי העין ישימו לב שבריטני מעדה וכמעט נפלה כי הלכה אחורה באמצע ההופעה ולא שמה לב שהיא דורכת על רקדנית (2:20). ובנוסף, אפשר לראות שם עם שיער אדום את ווייד רובסון שבגללו בריטני נפרדה מג'סטין לאחר כמה שנים טובות (פרטים בכתבה).
רגע שיא: 1:16. כשבריטני מציגה את אן סינק אבל בעצם עושה עוד קטע ריקוד אחרון.


#4 – Lady Gaga – Applause (2013)

אחת ההופעות הטובות ביותר בקריירה של ליידי גאגא והיא באמת התאמצה הרבה, מחשבתית ופיזית, כדי להגיע לתוצאה המושלמת. בטקס הזה, גאגא הרגישה שהיא רוצה לתת כבוד לקריירה שעברה, ואמרה למפיקי הטקס שהיא רוצה להיכנס בשטיח האדום עם חדר הלבשה קטן ממונע שבו היא תחליף כל דקה תלבושת ושיער למשהו שעשתה בקליפים קודמים שלה. המפיקים לא אהבו את הרעיון ואמרו לה שהם דוחים את הבקשה. ולכן, גאגא החליטה לבוא בתלבושת הכי משעממת שלה, וכולה בשחור ולא עשתה רעש בכלל בשטיח האדום, רק כדי לעצבן אותם (כי באותו הזמן, גאגא גררה הרבה שערוריות איתה כשנכנסה בשטיח האדום בתוך ביצה בגראמי).
עם זאת, החליטה לבצע משהו דומה על הבמה עם מראות שונים שלה מהעבר וחגגה כאן את האלבומים הקודמים שלה. בפתיחת ההופעה, גאגא לבושה בלבן ועל הראש שלה לוח לבן, זה כי היא עושה מטאפורה לכך שהיא כמו לוח ריק והיא מציירת על עצמה את מה שהיא רוצה להעביר וברקע שמה קולות של בוז מהקהל, וכך התחילה גם את הקריירה שלה, שבעצם כולם אמרו לה "לא" וממש לא הבינו אותה. לאחר מכן, אנחנו נחשפים אל גאגא מתקופת האלבום הראשון, The Fame, שלבושה כמו שהתלבשה בהופעות בתחילת דרכה – עם כריות כתפיים גדולות, ואז ממשיכה לתקופת האלבום השני, The Fame Monster, והשלישי, Born This Way, עם השיער הצהוב, עד שהיא מגיעה לתקופה של האלבום שהוציאה באותו הזמן – ArtPop, והתחפשה לוונוס (שזה עוד שיר באלבום) והייתה הכי משוחררת מכל התקופות.
שימו לב גם לצבעים שמתחלפים ברקע לפי התקופות, וגם לכדורים של המעצב ג'ף קונץ שאיתו שיתפה פעולה באותו האלבום והוא אחראי על עיצוב הפסל של גאגא שמופיע על תמונת האלבום.
רגע שיא: 4:10. מדהים ומושלם. איך יש לה כוחות אחרי כל מה שעשתה בהופעה הזאת וחילופי התלבושות?!


#3 – Britney Spears – I’m a Slave 4 U (2001)

בריטני הופיעה את השיר "I'm a Slave 4 U" בהשמעת בכורה. בדיעבד, שנה אחרי זה, בריטני אמרה שהיא עשתה טעות ושלעולם לא תוציא שיר בהופעה לפני שהיא מוציאה אותו לעולם. זאת מכיוון שהרגישה שהקהל לא היה איתה מספיק ולא זרם על השיר. מה שכן עשה הייפ רציני, זה החיות שהיו על הבמה, שעוררו שערורייה לא קטנה. אם זה הנמר (שאיתו היה "טייגר קינג", ג'ו אקזוטיק, מהדוקומנטרי המהולל) והיה חשש להתעללות בבעלי חיים לצרכי בידור, ועד לנחש שזכה לתהילה גדולה יותר מבריטני.
הזמרת גם סיפרה שאחרי ההופעה היא חטפה פריחה מטורפת באיזורים בגוף שעליהם היה הנחש. אם תסתכלו מספיק טוב, תראו ששניה לפני שהיא מוסרת את הנחש למאלפת, הוא מתחיל להיכרך לה על היד ולהיתפס לה, מכיוון שזהו נחש חנק, וכשהוא מרגיש לא בנוח אז הוא מתחיל להתלפף סביב הקורבנות שלו.
בכל מקרה, ההופעה עשתה באז רציני וכולם עדיין מדברים על בריטני והנחש, ואפילו יש בובת פופ כזאת! הרעיון מאחורי ההופעה היה שבריטני מגלמת את חווה ושרה לאדם ומנסה לפתות אותו.
רגע שיא: 2:27 כמובן. כשבריטני מציגה את הנחש ומתחילה להסתובב איתו ולתת למעריצים ללטף אותו.


#2 – Lady Gaga – Paparazzi (2009)

גאגא הופיעה את הלהיט שלה – Paparazzi, ששבר את המצעדים ב-2009, והיה הסינגל האחרון מהאלבום הראשון שלה. היא התחילה את ההופעה בכמה שורות מהלהיט השני שלה, Poker Face, ואז עשתה מעברון ל-Paparazzi, עם כמה מילים שכתבה על הפחד מתהילה (שעליה כתבה באלבום הראשון שלה, The Fame, שהיא רוצה בה אך מפחדת ממנה).
בהופעה, רואים את גאגא במקום שנראה מפואר, כמו ווילה גדולה, ונפלה עליה נברשת, היא הופכת לנכה וצריכה שיעזרו לה ללכת. לאחר מכן, היא נעזרת בקביים ואז מצליחה להסתדר לבד, אך אז, אחרי שהיא מנגנת קטע בפסנתר, מישהו יורה בה והיא מדממת למוות עד שתולים אותה לראווה. ההופעה היא מחווה למה שעושים למפורסמים שזוכים לתהילת עולם מטורפת, וכך התהילה טורפת אותם עד המוות.
המפיקים ביקשו מגאגא שאם היא מדממת, שזה לא יגיע למפשעה שלה כי זה יזכיר מחזור וזה יעורר פרובוקציות ובלאגן נגד הטקס. היא נענתה לבקשה בחיוב, אבל בפועל עשתה מה שהיא רוצה, ובמזל, לא הוגשו תלונות נגד הטקס.
רגע שיא: 03:16 כשהיא מתחילה לדמם. מושלם.


#1 – Britney Spears – Oops!…I Did It Again (2000)

ההופעה הכי טובה שהייתה בטקס אבר! ואולי אפילו ההופעה הכי טובה של בריטני! האלבום השני של בריטני ("Oops!…I Did It Again") יצא כמה חודשים לפני כן, ובריטני התבקשה להופיע בטקס את Oops!…I Did It Again ששבר שיאים במצעדים באותה התקופה. בריטני רצתה גם להופיע שיר שהיא מאוד אוהבת מהאלבום – Satisfaction. ולכן, פתחה איתו, כשהיא עושה מחווה למייקל ג'קסון ולבושה בחליפה וכובע שמכסים אותה לגמרי, ואז, כשהיא מתחילה את הלהיט שלה ברמיקס מקפיץ וקצת רוקיסטי, היא מורידה הכל ונשארת עם תלבושת צמודה ונוצצת ושיער שהגיע ישר מצילומו של הקליפ – Stronger.
בריטני אמרה שהיא רצתה להרגיש כוכבת רוק בהופעה הזו. גם בהופעה הזו, בריטני הגיעה לכותרות, גם כי כולם חשבו שהבגד שלה שקוף וזה עורר שערוריה, וגם כי ראו כאן שהיא עשתה קעקוע במעלה הטוסיק, וזה נחשף פה, למרות שהיא הכחישה את זה ואמרה שלא תעשה קעקועים. לסיכום, הכוראוגרפיה הרסה אותנו, הרקדנים שהתחלפו ברקדנים זומביים היו מדהימים, הקרוסלה המסתובבת שבריטני נכנסה אליה עשתה לנו את זה, ובריטני הייתה on point לגמרי! מושלם!
רגע שיא: 03:14. כשחשבנו שבריטני לא תעיף אותנו עוד יותר, זה קורה בשנייה הזאת. חוויית פופ רוחנית.


ההופעות שכרגע נרשמו לטקס הקרוב הן:

  • ליידי גאגא עם אריאנה גרנדה – Rain On Me
  • טיילור סוויפט עם אחד משירי האלבום החדש, Folklore

אל תשכחו לצפות בטקס הקרוב ב-31.08 לפנות בוקר (3:00) ובשידורים חוזרים בשעה הגיונית למחרת. אנו מקווים שיהיו הופעות בלתי נשכחות למרות הקורונה.

מה דעתכם?

67 נקודות
Upvote Downvote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Loading…

0
הכלבים של דיסני

טריוויה – חידון הכלבים של דיסני

video music awards 2020

טקס ה-MTV VMA's 2020: ההופעות, התלבושות והשערוריות