Aqua
ב- ,

אהבתיאהבתי נוסטלגינוסטלגי

10 הלהיטים הכי גדולים של להקת ״אקווה״!

הלהקה הכיפית של הניינטיז שהשאירה שושלת של להיטים אחריה, מגיעה להופעה בארץ, וזאת סיבה מספיק טובה לדרג את השירים הכי טובים שלה!

אחרי שהיו בארץ להופעה קצרה מאוד, מטעם ״מייקרוסופט״, ״אקווה״ חוזרת להופעה גדולה יותר, ביום חמישי הקרוב, כחלק מפסטיבל ״We are the 90's״, ואנחנו לא יכולים לחכות!

לא הרבה יודעים, אבל השם של הלהקה לא תמיד היה ״אקווה״, הם התחילו בשם Joyspeed, והסינגל הראשון שלהם היה "Itsy Bitsy Spider", כשהם היו עם מנהל אחר, שנטש אותם אחרי הסינגל הזה. לאחר מכן, החליטו לחתום בחברת תקליטים אחרת, והתחילו מחדש, עם שם חדש ללהקה – ״אקווה״. הסינגל הראשון שלהם היה ״Roses Are Red". הוא היה להיט, אבל חברת התקליטים לא הרגישה שהוא יצליח בעולם, ולכן, יצא רק בסקנדינביה, איזור המולדת של הלהקה. הלהקה מורכבת מלין, הסולנית, רנה, הסולן השני, קלאוס וסוראן, שאחראים על קלידים וגיטרות. ״אקווה״ הצליחה רבות מסביב לעולם, ומה שגרם לנפילתה ולפירוק, היה דרמה מאחורי הקלעים. מסתבר שלין ורנה היו יחד כזוג הרבה זמן, ואז היה לה רומן עם סוראן, שגם בלהקה. זה הוביל לריבים ומשם הלהקה התפרקה. האיחוד של ״אקווה״ קרה ב-2008 ל-4 שנים, ואז התאחדו שוב ב-2016 ונשארו רק שלושה חברי הלהקה (ללא קלאוס, הג׳ינג׳י) ומופיעים עד היום.

#10 Around The World

זמן יציאה לעולם: אפריל, 2000

זהו הסינגל השני, מהאלבום השני של הלהקה. במקור היה נקרא ״Larger Than Life״ אבל ״אקווה״ שינו את השם, אחרי שהבקסטריט בויז הוציאו שיר עם אותו השם. זהו הסינגל עם הכי פחות הצלחה משאר הסינגלים של הלהקה. מצד אחד אנחנו מבינים למה, מצד שני, ממש מצער אותנו, כי שומעים שהם השקיעו בהפקה של השיר, וכן יש אלמנטים שונים משאר הלהיטים האחרים שלהם. הקליפ, גם כן, מושקע מאוד ואהבנו את איך שהם נראים בו. הם מגלמים בקליפ שודדי יהלומים שמסתובבים בעולם ופורצים למוזיאונים כדי לגנוב דברים יקרי ערך.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: המילים כאן מאוד מטאפוריות, למרות הפשטות שלהן. הבית הראשון מושלם וכיפי: In the kitchen where I'm cooking what is good for me, Spices from the globe, Little by little, it's the finest meal, It's appetite for hope

#9 Cartoon Heroes

זמן יציאה לעולם: ינואר, 2000

זהו הסינגל הראשון של הלהקה, מאלבומם השני, ״אקוואריוס״. לעומת הסינגלים מהאלבום הקודם, ״אקוואריום״, זהו השיר הראשון ששוגר לתחנות הרדיו בכל העולם, וחברת התקליטים השקיעה הרבה כסף בקליפ שלו. למרות זאת, ולמרות שהמעריצים חיכו לשיר חדש מהלהקה במשך שנתיים, הסינגל לא הצליח במצעדים בחו״ל כמו להיטים מהאלבום הראשון, אבל טיפס מהר מאוד במצעדים בדנמרק ועוד כמה ארצות בודדות, והגיע למקום הראשון. אנחנו עדיין שומרים מקום טוב בלב לשיר החמוד הזה. בקליפ, חברי הלהקה מגלמים גיבורי על שמצילים את העולם ממפלצות.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: לגמרי הפזמון. הוא עושה תחושה אופטימית וגורם לנו לחייך.

#8 Lollipop

זמן יציאה לעולם: נובמבר, 1997

זהו הסינגל החמישי של הלהקה באירופה, והוא נחל כישלון לעומת הלהיטים שקדמו לו. הוא השיר שחברי הלהקה הכי אוהבים באלבום הראשון, אנחנו יכולים להבין למה, אבל יש שירים טובים יותר ממנו. בקליפ, חברי הלהקה טסים בחללית אל עבר החלל. הקליפ והשיר מייצגים את עולם היורופופ (מוזיקה ששלטה בעולם בניינטיז שהיא מוזיקת פופ קליטה וקיטשית מאירופה. או יורוטראש, כך קרא לו מי שלא אהב את הסגנון). גם השיר עצמו עם מאפיינים ששמענו בכל שיר בניינטיז בסגנון היורופופ, וגם בקליפ, שהדבר הכי טרנדי ששלט בעולם זה חייזרים, וחרשו על זה בכל שיר וקליפ באותה התקופה.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: !Coming from Bountyland

#7 My Mamma Said

זמן יציאה לעולם: נובמבר, 2009

ב-2008 הלהקה התאחדה אחרי שנים רבות של פירוק, והחליטה להוציא אלבום אוסף של כל הלהיטים שלהם, עם 3 שירים חדשים. הבולט מביניהם היה הלהיט הזה, שהיה גם נוגה וגם קלאסי ״אקווה״. כמו שרק הם יודעים לעשות, שירים עם מילים פשוטות, אבל עם הרבה מטאפורות מאחוריהן, וביקורת חברתית. השיר מדבר על מוות של אמא של אחד/או כמה מחברי הלהקה, ועכשיו הם יושבים שיבעה, ומדברים על מה שאמא אמרה להם לפני שהיא מתה. השיר נכתב ע״י חברי הלהקה, אך לא נאמר על איזו אמא הם מדברים, פשוט נתנו למעריצים לפרש את זה ולקחת את זה למקום שלהם.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: הבתים של השיר מקסימים, בעיקר השורה הזו: My mamma said that the worst thing in life, Was getting used to lovin' somebody.
שזה מדהים, כי בעצם זה גם על האהבה לאמא, וההרגל שהיא כל הזמן שם בשבילנו.

#6 Heat Of The Night

זמן יציאה לעולם: מרץ, 1997

זהו השיר היחיד שלא יצא כסינגל, ועדיין נכנס לרשימה שלנו! זה שיר כיפי וקליט, ויש לו אווירה ספרדית מגניבה. בסוף שנות ה-90, יחד עם ריקי מרטין ואנריקה איגלסיאס, היה טרנד מטורף של שירים בספרדית והשפעה מהעולם הלטיני, ואנחנו שמחים שגם ״אקווה״ לקחו חלק בטרנד, אבל בצורה שהם מכירים הכי טוב – שיר פופ קליל וזורם.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: Cause when the sun goes down we're having fun, And there will be a party going on. זה החלק הכי כיפי ומרנין בשיר!

#5 My Oh My

זמן יציאה לעולם: פברואר, 1997

זהו הסינגל השני של הלהקה (אחרי "Roses Are Red") שיצא לסקנדינביה, והוא יצא מחדש כסינגל רביעי, אחרי שהלהקה הצליחה בעולם כולו. השיר הוכרז ע״י המבקרים כשיר יורופופ של סרטים מצויירים, ועם זאת – זכה להצלחה גדולה במצעדים. הקליפ מציג את כל חברי הלהקה כדמויות באגדה, על 3 פיראטים שחוטפים נסיכה. בהמשך, הנסיכה משתלטת עליהם, ועל הספינה, והופכת להיות המנהיגה שלהם.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: כשהשיר מתחיל בקטע של סוס דוהר וממשיך לסוג של קסילופון מזמר ומדבק (וגם מסתיים כך). זה אחד הדברים הכי משונים ומגניבים בשיר הזה!

#4 Good Morning Sunshine

זמן יציאה לעולם: דצמבר, 1998

זהו הסינגל האחרון של הלהקה מאלבומם הראשון, ״אקוואריום״, ואחד האהובים עלינו בהחלט. מסתבר שזה היה אמור להיות שיר קצבי, מקפיץ, וכמו כל שאר הלהיטים שלהם. אך אחרי שראו שחסרים בלדות/שירים רגועים ומרגשים באלבום, החליטו להפוך את הסינגל הזה, לאחד כזה. חברת התקליטים לא השקיעה בקליפ לשיר הזה, כי לא צפו לו הצלחה במצעדים, כך שיצא רק קליפ של הופעה. אחרי הסינגל הזה, החליטה ״אקווה״ לקחת הפסקה של שנתיים, כדי להופיע מסביב לעולם ולעבוד על אלבומם השני.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: When it's cloudy or windy And the snowflakes arrive. הקול של לין ממש נינוח ורגוע פה, שהיא נשמעת ממש כמו פיה…

#3 Turn Back Time

זמן יציאה לעולם: ינואר, 1998

זהו הסינגל השישי של הלהקה בעולם, והוא אחד ההפתעות הכי גדולות של ״אקווה״, בגלל שזאת הייתה הבלדה / השיר הכי רציני שלהם. והתייחסו אליו בהתאם. הוא הפך להיות להיט בין רגע, ונלקח לפסקול של הסרט שובר הקופות, ״דלתות מסתובבות״ (עם גווינית׳ פאלטרו). הקליפ צולם בתחנת רכבת נטושה בלונדון, שבה גם צולם הסרט. השיר מכיל סאמפל של השיר Heart של ״הפט שופ בויז״. בארץ, השיר צעד בכל המצעדים במשך כמה חודשים והיה אחד הלהיטים הגדולים שלהם כאן.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: 2:14, כשלין נכנסת למערבולת עם עצמה בשיר.

#2 Doctor Jones

זמן יציאה לעולם: אוקטובר, 1997

זהו הסינגל השני של הלהקה בעולם (והרביעי בארץ מולדתם). זה לגמרי אחד השירים הכי אהובים עלינו של ״אקווה״! השיר נכתב על הסרטים של ״אינדיאנה ג׳ונס״ (לכן הלוגו של בקליפ, עם אותו הפונט של הלוגו לסרטים), ומספר על רופא שיכול להציל את העולם, אבל הוא ישן… גאונות לשמה. למה הוא ישן? זה גם קטע שלקוח מסרטי ״אינדיאנה ג׳ונס״, שכל פעם שצריכים אותו, אז הוא ישן, ומישהו מעיר אותו. בקליפ שלושת חברי הלהקה (ללא רנה, שמגלם את דוקטור ג׳ונס) נחטפים על-ידי שבט וודו שמרתיח אותם בקלחת, ורק דוקטור ג׳ונס מצליח להציל אותם. אחרי שהוא מתעורר.

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: כמובן – ״אה ייפי יא יייהו, אה ייפי יא יאיי…״

#1 Barbie Girl

זמן יציאה לעולם: אפריל, 1997

זהו הסינגל השלישי של הלהקה בארץ מולדתם, אבל הסינגל הראשון ביציאה של ״אקווה״ לעולם! חברת התקליטים החליטה להשקיע בשיר הזה, יותר מבכל סינגל של הלהקה, כי הם זיהו את הפוטנציאל, והם צדקו. השיר הוא הלהיט הכי מזוהה עם הלהקה, שמושמע עד היום בכל מקום, וגם הטיקטוק החזיר את השיר למצעדים בשנים האחרונות. מסתבר שאת הרעיון לשיר הביא סוראן, שראה תערוכה על בובות ברבי כמה ימים לפני כן. הוא דיבר על זה עם הלהקה, שיהיה מגניב לעשות שיר על בובת ברבי. הם זרמו איתו. והשאר היסטוריה! ״אקווה״ חטפו תביעה מ״מטאל״, החברה של יוצרי ״ברבי״, ובסוף הוחלט בבית המשפט שעל האלבום של הלהקה תוצמד הערה משפטית שהשיר הוא ביקורת חברתית, ואין לו קשר ל״מטאל״ או לבובות הברבי שנמכרות בחנויות הצעצועים. בקליפ, לין מגלמת את ברבי, כמובן, ורנה מגלם את קן. זהו אחד הקליפים האייקונים ביותר בתרבות הפופ עד היום!

הקטע שאנחנו הכי אוהבים: הפתיח הדרמטי עושה לנו את זה כל פעם מחדש (וגם החלק שהיא לא מבינה למה הכלב לא זז… כי הוא בובה!).

מה דעתכם?

9 נקודות
Upvote Downvote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Loading…

0
Geri Halliwell

10 הסינגלים הכי גדולים של ג׳רי האליוול!

Christina Aguilera

15 הלהיטים הגדולים של כריסטינה אגילרה שלא הכרתם!