Geri Halliwell
ב- ,

אהבתיאהבתי נוסטלגינוסטלגי

10 הסינגלים הכי גדולים של ג׳רי האליוול!

לכבוד יום הולדתה ה-50 של ג׳ינג׳ר ספייס, הצלע המובילה של ה״ספייס גירלס״, הבאנו לכם את השירים הכי טובים של ג׳רי האליוול מקריירת הסולו שלה

האישה הכי ידועה לשמצה בלהקת ה״ספייס גירלס״, שסיפקה כותרות כל שני וחמישי, שהיא לא הזמרת הכי טובה בעולם, אבל יודעת להצטלם ולהיות הפאם פאטל כשמכוונת אליה מצלמה, חוגגת 50 היום! ג׳רי האליוול, הידועה גם כג׳ינג׳ר ספייס, עשתה הרבה בחיים. היא כיכבה בתמונות עירום למגזינים לגברים, הייתה נערת ״גלגל המזל״, וניסתה את מזלה בכל דבר שיביא לה את אור הזרקורים, אבל כשנבחנה להתקבל ללהקה והתקבלה, הבינה שמצאה את ייעודה. היא זאת שהגתה את השם של הלהקה וקראה לה ״ספייס״, אבל בדקה אם זה תפוס וראתה שיש ראפר כזה, אז הוסיפה לזה ״גירלס״, והשאר היסטוריה. והיסטריה.

אחרי כמה שנים אינטנסיביות עם ה״ספייס גירלס״, החלו להיות אינטריגות בינה לבין חברת להקה נוספת, מלני בי, ששתיהן הובילו את הלהקה והיו המנהיגות בה, ג׳רי החליטה לעזוב ביום אחד, בלי להודיע, טסה רחוק מהן והוציאה הודעה לעיתונות. הצעד הזה הוביל אותה להיות מי שגרמה לפירוק הלהקה ולאכזבת המעריצים. לאחר מכן, ג׳רי פצחה בקריירת סולו עם לא מעט להיטים. אז בואו נראה אם קלענו לטעם שלכם ואתם מסכימים עם הדירוג שלנו:

#10 Ride It

ב-2004 הוציאה ג׳רי את הסינגל הראשון מאלבומה השלישי, הסינגל אומנם הצליח במצעדים אך האלבום כשל וחוץ מעוד סינגל, שהיה ממש גרוע, היא לא המשיכה לקדם את האלבום ופרשה לעת עתה מקריירה המוזיקה שלה. שם השיר מנציח את ג׳רי כמו שהייתה תמיד, מנסה להתגרות בקהל ולכתוב שירים עם הרבה משמעויות, אבל הכי חשוב, שהמשמעות הראשונה תהיה קצת גסה, כמוה. זהו שיר כיפי וחביב לתלות כביסה איתו, אבל לא להיט מועדונים.

#9 Half Of Me

ב-2013 עשתה ג׳רי הבלחה ראשונה מאז שפרשה מקריירת המוזיקה, עם סינגל שכתבה והלחינה, וזה היה חמוד, אבל כשל כישלון חרוץ במצעדים, שג׳רי אפילו הסירה אותו מעמוד היוטיוב שלה מרוב בושה. האמת, הקליפ פתטי מאוד ומתאמץ מדי (בעיקר הריקוד), יש בשיר קצת מזה, אבל אם מקשיבים לו בלי להתייחס אליו ברצינות אז נהנים ממנו והוא די שונה ממה שקיים בעולם הפופ. זה היה אמור להיות סינגל ראשון מאלבום שהתחילה לעבוד עליו, אבל בגלל הכישלון במצעדים, החליטה לוותר והמשיכה להיות שופטת בתחרויות ריאליטי שירה לתקופה הזו. לפחות היא נראית מעולה בקליפ ונשמעת גם די טוב.

#8 These Boots Are Made For Walkin

ב-2000 הוציאה ג׳רי קאבר לשיר המפורסם של ננסי סינטרה משנות ה-60, והוא לא היה אמור לצאת כסינגל אבל המעריצים ממש אהבו אותו אז היא החליטה להוציא אותו ללא קליפ, והוא צעד במצעדים בתחנות הרדיו ואנחנו עפנו עליו. אם יש משהו שג׳רי טובה בו, זה לבחור שיר טוב שיושב עליה בול, ולעשות לו גירסה שרק ג׳ינג׳ר ספייס יודעת לעשות כמו שצריך. היא הכניסה לו את הרוח השובבה שלה ועשתה את השיר מאוד כיפי שגורם לנו לזוז כבר בפזמון הראשון. השיר היה גם חלק מפסקול לסרט המצוייר Rugrats.

#7 Scream If You Wanna Go Faster

ב-2001 הוציאה את האלבום השני שלה, שנושא את שם הסינגל הראשון ממנו, Scream If You Wanna Go Faster. האלבום הראשון של ג׳רי נחל הצלחה כבירה, לכן, רוב המעריצים והמבקרים, חשבו שתהיה לה את תסמונת האלבום השני והוא לא יצליח כמו הראשון. אז ג׳רי החליטה להשתמש בביקורות הללו ולכתוב שיר שמוקדש לעצמה, ואמרה שעכשיו היא רוצה לרוץ מהר יותר ולעשות את האלבום הזה טוב יותר והרבה יותר מדובר. בנוסף, השילה מעצמה לא מעט במשקל, כך שהרבה חשבו שמדובר באנורקסיה או משהו דומה, כי מעולם לא הייתה רזה ככה. הקליפ מושקע ממש, בו ג׳רי נלחמת בעצמה ומתחרה עם עצמה (סוג של מטאפורה על התחרות. עם האלבום הראשון).

#6 Bag It Up

זהו הסינגל הרביעי ואחרון שיצא מאלבומה הראשון, ובגלל שזה היה אחרי 3 להיטים שקדמו לו, לתקשורת קצת נמאס מג׳רי, אז היא דאגה לדחוף להם אותה בפנים. השיר והקליפ מאוד בועטים ושנויים במחלוקת, שחלק מהמדינות בעולם סירבו לשדר אותו כי הוא היה מאוד מוחצן וגיי. היא אימצה מאוד את הקהילה הגאה והייתה חברה טובה של ג׳ורג׳ מייקל, גיי בעצמו, שייעץ לה מה לעשות כדי ללכת במסלול הנכון ולהיות תמיד רלוונטית. בקליפ היא מוציאה מוצר שנקרא Girl Powder בקריצה לימי הספייס גירלס שלה כשתמכה בכוח נשי והעלתה את הביטוי Girl Power לאור בכל הזדמנות.

#5 Calling

בכל אלבום, ג׳רי רצתה להראות גיוון מוזיקלי, ושהיא לא רק שרה להיטים עם מסרים שנויים במחלוקת, לכן הוציאה גם בלדות מרגשות. באלבום השני, הסינגל Calling תיפקד כבלדה המרגשת ועשה את זה גם במצעדים. לג׳רי אין את הקול הכי טוב, אבל היא כן יודעת להשתמש במה שיש לה, ובשיר הזה היא באמת מפגינה יכולות וגורמת לנו להתרגש מהאהבה הנכזבת שעליה היא מדברת בשיר. הקליפ, כמו השיר, עדין ומלטף, ומראה לנו את הגירסה הרגועה של ג׳רי. לשיר יצאה גם גירסה בצרפתית שג׳רי הוציאה.

#4 Lift Me Up

הבלדה באלבום הראשון שתיפקדה כלהיט הייתה Lift Me Up. גם כאן, אנחנו נחשפים לג׳רי רגועה, שמשתמשת באיכויות הקוליות שלה, למרות שהיא לא כריסטינה אגילרה או מאריה קארי. זהו אחד השירים בקריירת הסולו של ג׳רי שהזכירו לנו את תקופתה בספייס גירלס כי היו בו הרבה מאפיינים שזרקו אותנו לשירים שהן הוציאו יחד. בקליפ, ג׳רי גם קורצת לתקופה שלה בלהקה, כשהביאה חייזרים, ולקחה את הרעיון מסצינה בסרט שעשתה ביחד עם בנות הלהקה, ״ספייסוורלד״. עם ג׳רי שנראית כמו מלאכית בקליפ ונשמעת ככה בשיר, גורמים לנו להרגיש כאילו אנחנו בחלום ושהכל טוב בחיים. אהבנו מאוד.

#3 Look At Me

זהו הסינגל הראשון אי-פעם של ג׳רי כזמרת סולו וכותבת ומלחינה עצמאית. ג׳רי עשתה מה שהיא רוצה באלבום הזה ובקליפים, ולא נתנה לשום חברת תקליטים שתגיד לה מה לעשות, וזה עבד. את השיר כתבה על התקופה החדשה אחרי הספייס גירלס, בו היא אומרת שהיא רוצה לעשות הכל ולהיות הכל ואף אחד לא ימסגר אותה רק כג׳ינג׳ר ספייס. לכן, בקליפ, היא מופיעה בכמה דמויות שונות. החלק הכי מדהים בקליפ, זה שכולו בשחור לבן ורק חלק אחד צבעוני, ובכוונה, כי היא מראה בו שהיא קוברת את ג׳ינג׳ר ספייס ומתחילה מחדש כג׳רי האליוול. בסוף הקליפ, ממשיכה למתוח את הגבולות, וכמו שם השיר, היא רוצה שיסתכלו עליה ואת כל תשומת הלב אליה, ולכן גם יוצאת מהבריכה בעירום, ואז מופיעה השאלה: ג׳רי האליוול, מלאך או שטן? שזוהי השאלה שליוותה את כל האלבום הראשון (כקריצה לזה שאם היא עזבה את הספייס גירלס, היא בסדר או לא בסדר?).

#2 Mi Chico Latino

הסינגל השני מהאלבום הראשון, הוכיח שהיא לא הולכת להיות אמן עם להיט אחד, וזה היה אפילו טוב יותר מ-Look At Me! ג׳רי חשפה בראיונות שהיא מעריצה גדולה של מדונה ואפילו נתנה לביתה הראשונה את שמה כשם אמצעי (בלובל מדונה האליוול), ולכן רצתה להיט כמו של מדונה La Isla Bonita, וכתבה את זה ברוחו של אותו השיר. ג׳רי הקדישה את השיר למעריציה הלטיניים, וקראה לשיר ״המאהב הלטיני שלי״ וזה כי יש לה שורשים ספרדיים שתמיד הייתה מחוברת אליהם, והיא יודעת ספרדית בגלל זה. הקליפ מדהים וסוחף אותנו לאי שג׳רי שטה אליו והוא רק שלה ושל המאהבים הלטיניים שלה. מרגישים הרבה בשיר ובקליפ, שיש השפעות של מדונה מתקופת הלהיטים הראשונים שלה.

#1 It's Raining Men

הלהיט שג׳רי חידשה הוא שיר של להקת בנות משנות ה-80 שנקראות ״בנות התחזית״. הרבה אמנים חידשו את השיר הזה, כולל הדראגיסטית, רופול, אבל רק אצל ג׳רי השיר תפס כלהיט ולא ירד ממקום ראשון כמה חודשים! ג׳רי בכלל לא חשבה על זה, היא הייתה מוכנה עם האלבום השני שלה, והתחילה לתכנן את הקליפ לסינגל הראשון, Scream If You Wanna Go Faster, ואז פנו אליה המפיקים של הסרט ״יומנה של ברידג׳ט ג׳ונס״ והציעו לה לשיר את שיר הנושא לסרט, שהם חושבים שיהיה מעולה אם זה יהיה הקאבר ל-It's Raining Men. ג׳רי אהבה ממש את הספרים של ״ברידג׳ט ג׳ונס״ והיא התלהבה מהרעיון. וכך, הזיזה את האלבום השני שלה לרגע והקליטה מהר מאוד את השיר והוציאה לו קליפ, שהיה ברוח הסרט ״תהילה״ ו״פלאשדאנס״, כשאת רוב הריקודים המשוגעים עשתה כפילה, כי ג׳רי פחות טובה בזה (לכן, לא מראים את הפנים של ג׳רי בקליפ לפעמים). ג׳רי הופיעה עם השיר בהופעות האיחוד של הספייס גירלס והעיפה אותנו לשמיים עם זה!


לסיכום, נאחל לג׳רי מזל טוב מאיתנו, ונקווה שלא ראינו את הסוף שלה מבחינת קריירת הסולו…

מה דעתכם?

4 נקודות
Upvote Downvote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Loading…

0
שירי גאווה

10 שירי הגאווה הישראלים הכי טובים שיצאו!

Aqua

10 הלהיטים הכי גדולים של להקת ״אקווה״!