ב- ,

אהבתיאהבתי מתוקימתוקי נוסטלגינוסטלגי בהלם!בהלם! חנוניחנוני קורעקורע

20 הסינגלים הלוהטים ביותר של מדונה

יום הולדת שמח למדונה, מלכת הפופ, שחוגגת 62 השבוע! אנחנו חוגגים עם 20 הלהיטים הכי גדולים שלה, ומדרגים את הסינגלים הכי טובים של מאדאם אקס

מקום 10 – Die Another Day

שנה: 2002 (מהפסקול לסרט "למות ביום אחר" מסדרת סרטי ג'יימס בונד)
רקע:
המפיקים של הסרט פנו למדונה בבקשה ליצור שיר לסרט החדש מסדרת סרטי ג'יימס בונד ואמרו לה את שם הסרט. הסרט עצמו היה עדיין בעריכה ככה שמדונה לא יכלה לראות אותו. היא יצרה את השיר הזה, ואז התחילה לראות כמה סרטי בונד ישנים, מה שגרם לה לשנות את השיר כמה פעמים בטענה שהבינה שהיא רוצה לכוון אותו למטאפורה של הריגת האגו העצמי שלך כדי לנצח אויבים אחרים.
Fun Fact: בקליפ, מדונה נלחמת נגד עצמה (שזה האגו שלה), ויש הרבה סימנים לדת שלנו, כשהיא כורכת סביב עצמה תפילין ומשתמשת באותיות עבריות שרשומות על הכתף שלה שמסמלות את כיבוש האגו והחיבור לאלוהים. כשמדונה באה לישראל ב-2004, היו הרבה מפגינים נגדה ונגד מה שעשתה בקליפ, שחיכו לה בשדה התעופה ומחוץ למלון שלה.


מקום 9 – American Pie

שנה: 2000 (מהפסקול לסרט "הדבר הטוב הבא", וגם נכלל באלבום ה-8, "Music")
רקע:
השיר הוא קאבר של דון מקלין שיצא ב-1971. הגירסה של מדונה קצרה בהרבה מהמקור, שהיה 8:30 דקות.
Fun Fact: דון עצמו אמר את דעתו על הקאבר שהצליח בכל העולם וציין שהשיר היה "מתנה שהאלה מדונה הביאה לו" והוא ממש אהב את זה שהשיר היה מיסתורי יותר משלו ותשוקתי.


מקום 8 – Girl Gone Wild

שנה: 2011 (מהאלבום ה-12, "MDNA")
רקע: 
בשיר הדאנס-פופ הזה, מדונה שאבה השראה משירים ישנים שלה, ולכן מדברת לאלוהים בתחילת השיר, ויש גם נגיעות של לחן וגימיקים שהשתמשה בהם בעבר ועשתה אותם מודרניים יותר. כך גם בקליפ, שכולו בשחור לבן, שמדונה אוהבת לעשות מדי פעם והכוריאוגרפיה עם רפרנסים ל"ווג". השיר מדבר על זה שהזמרת היא קתולית ומבקשת סליחה מאלוהים על מה שהיא עושה, אבל לא רוצה להיות כבולה לאף אחד שיגיד לה מה לעשות.
Fun Fact: בשיר יש רפרנס לשיר המפורסם של סינדי לאופר "Girls Just Wanna Have Fun" במכוון, שזה שיר שמדונה אוהבת ומעריכה את סינדי עצמה.


מקום 7 – Vogue

שנה: 1990 (מפסקול הסרט של "דיק טרייסי")
רקע: 
השיר התחיל בזה שהמפיק של הפסקול, שאפ פטיבון, שלח למדונה לחן שהקליט, היא כתבה את המילים בהשפעת רקדנים שהכירה והראו לה מה זה ריקוד ה-ווג ואיך עושים אותו. היא התלהבה מזה ואמרה שחייבים ללמד את העולם ולהוציא שיר על זה.
Fun Fact: אחרי שסיימו להקליט את השיר, שאפ אמר למדונה שצריך להוסיף קטע ראפ לשיר כי חסר בו משהו ואז הוא הציע למדונה לכתוב שמות של אנשים שהיא מעריצה ואוהבת וכך נוצר הקטע המהולל ביותר של הזמרת.


מקום 6 – The Power Of Good-Bye

שנה: 1998 (מהאלבום ה-7, "Ray of Light")
רקע: 
מדונה מדברת בשיר על הצורך בלשחרר מדברים חומריים ואהבות ישנות שגורמים לנו להיתקע במקום.
Fun Fact: השיר לא היה אמור להיותר משוחרר כסינגל, אך אחרי יציאת האלבום, המעריצים דרשו שייצא ומדונה אמרה שקיבלה הרבה מכתבים על כמה הם אוהבים אותו, ולכן החליטה לשחרר אותו כסינגל וקליפ.


מקום 5 – You'll See

שנה: 1995 (מאלבום אוסף של שירי בלדות של מדונה, "Something To Remember")
רקע: 
האלבום שוחרר כדי להעניק למדונה תדמית נקייה יותר ועמוקה, מכיוון שהמבקרים קטלו אותה שהיא רק מחפשת פרובוקציות ואין לה בכלל קול או עומק. השיר מתואר כמכתב אהבה למעריצים ואת רובו מדונה כתבה בעצמה.
Fun Fact: הקליפ, הוא המשך ישיר לקליפ אחר של מדונה – "Take a Bow".


מקום 4 – Beautiful Stranger

שנה: 1999 (מפסקול הסרט "אוסטין פאוארס")
רקע:
באותו הזמן, לסרט, שעשה באז רציני עוד לפני ששוחרר והיה רק בשלבי עריכה, חיפשו אמנים מוערכים שיעשו מוזיקה לסרט. היו הרבה שרצו להשתתף וגיא עוזרי, המנהל הרשמי של מדונה, תיאר זאת כ"מרחץ דמים" ומדונה זכתה בזה די מהר למרות הכל, בזכות הרפרטואר העשיר שלה.
Fun Fact: זאת הפעם השנייה שמדונה ומייק מאיירס (אוסטין פאוארס) שיתפו פעולה. הראשון היה כשעשו מערכונים ב"Saturday Night Live" ב-1991, כשמאיירס היה קומיקאי שם, ומדונה הנחתה את אחת התוכניות.


מקום 3 – La Isla Bonita

שנה: 1987 (מהאלבום ה-3, "True Blue")
רקע: 
שם השיר הוא בספרדית "האי היפה". הקומפוזיציה לשיר הוצעה למייקל ג'קסון לאלבומו "Bad" והוא דחה אותה, הציעו אותה למדונה, והיא לקחה וכתבה את המילים והמלודיה לשיר. מדונה שהושפעה מאוד ממוזיקה ספרדית, אמרה שאומנם אין לה שורשים, אבל מרגישה שהייתה בגילגול אחר ספרדייה כי מתחברת לשפה מאוד ולווייב שלה.
Fun Fact: את השיר סימפלו וחידשו הרבה אומנים: בריטני סימפלה את השיר ב-"Love 2 Love U" שהיה אמור להיות באלבומה הרביעי (שהשתתפה בו גם מדונה בסינגל "Me Against The Music") אבל בסוף נגנז, אפשר למצוא אותו ביוטיוב בקלות. ריקי מרטין חידש את השיר כשהופיע ב"Glee" והשיר צעד במצעדים בבילבורד האמריקאי.


מקום 2 – Frozen

שנה: 1998 (מהאלבום ה-7, "Ray of Light")
רקע: 
מדונה עברה הרבה בשנים שקדמו לאלבום הזה, ורצתה להעביר את החוויות הרוחניות שלה (כולל הכניסה לקבלה) באלבום הזה, והסינגל הראשון "Frozen" ממחיש את זה בצורה הכי טובה. העומק של השיר, עם המינימליות שלו והמלודיה המהפנטת, זכו לאהדה רבה מסביב לעולם והמבקרים שיבחו את מדונה, ועד היום ידוע שהאלבום הזה עם סינגל הפריצה עשה מהפך למדונה והראה שהיא יכולה לעשות הכל ושהיא שולטת בכל סגנון שהיא מתנסה בו.
Fun Fact: בקליפ, מדונה רצתה להראות את הקור של "Frozen" וחשבה על המקום הכי טוב לעשות את זה: המדבר. ככה שזה ייראה שקר שם, אבל לא יהיה לה כזה קר. בנוסף עשו לה מלא קעקועי חינה כדי להראות את המיסטיות החדשה בה. אחד הקליפים והשירים האגדיים של מדונה שהיה אבן דרך גדולה מאוד בקריירה שלה.


מקום 1 – Material Girl

שנה: 1985 (מהאלבום ה-2, Like a Virgin)
רקע: 
אחד השירים היחידים שמדונה לא יצרה או הייתה שותפה לכתיבתו, אך אמרה שזה היה השיר שהרגיש לה מתאים כמו כפפה. באחד הראיונות אמרה שהיא רצתה בקריירה שלה לגרום לאנשים להבין אותה, שהיא בעלת שליטה ושהיא לא בחורה רגילה בשנות ה-80 שהולכת אחרי הבחורים, אלא שולטת בהם, ולכן – השיר התאים בול לתקופה הזו שלה. בשיר היא מתארת שהיא נערה חומרנית ושכולם צריכים להביא לה את מה שהיא רוצה. במטאפורה לכך, מדונה הסבירה, שכסף ורכוש נותן ביטחון וכך רצתה להרגיש: בטוחה בעצמה בכל זמן.
Fun Fact: בקליפ, הזמרת, הושפעה מאוד מההופעה של מרילין מונרו בשיר "Diamonds are a Girl's Best Friend" וחיקתה את ההופעה בצורה מושלמת. מדונה מעריצה גדולה של מרילין וחיקתה אותה במראה ובהופעות שלה ועשתה לה הומאז' פעמים רבות.


לסיכום, היו כל כך הרבה שירים של מדונה שהשפיעו עלינו וגרמו להיסטוריה בעולם המוזיקה, שיריעה קצרה מדי בשביל להכיל. כך שהיו הרבה שנשארו מחוץ למצעד וחבל שכך, כמו: "Don't Tell Me", שיר החצי קאנטרי חצי פופ-אלקטרוני, "4 Minutes" עם ג'סטין טימברלייק, "Like a Virgin" האלמותי והפריצה הגדולה של מדונה, ועוד רבים אחרים שהקשו עלינו לבחור את ה-20 הטובים שלנו. אגב, השיר האחרון שאנחנו לא מפסיקים לשמוע של הזמרת, הוא "Extreme Occident" המושלם שלא זכה להערכה מספקת. עד האלבום הבא…

מה דעתכם?

70 נקודות
Upvote Downvote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading…

0
סרטי הקומדיה הגרועים ביותר

מצעד 20 סרטי הקומדיה הגרועים ביותר

איזו נסיכת דיסני אתם?

חידון אישיות: איזו נסיכת דיסני אתם?