Lady Gaga - 911 Music Video
מקור: MTV
ב-

אהבתיאהבתי מתוקימתוקי בהלם!בהלם! קורעקורע חנוניחנוני נוסטלגינוסטלגי

911! הקליפ החדש של ליידי גאגא יצא! הבאנו לכם את כל מה שפספסתם בו…

הסינגל והקליפ השלישי, ״911״, מתוך האלבום האחרון של ליידי גאגא, ״כרומטיקה״, שוחרר לעולם, ואנחנו ניתחנו אותו מתחילתו ועד סופו.

גאגא הוציאה את הקליפ לסינגל החדש שלה – 911 והוא מרהיב למדי. הקליפ מוזר, צבעוני ומלא באלמנטים מעולמה של גאגא, שרק אחרי שתקראו את הכתבה הזו, תבינו ותאהבו אותו יותר! הקליפ מתחיל בפתיח, שקיים לפני השיר באלבום – Chromatica II, ואז מתחיל השיר, כאילו היה חלק ממנו (שהמעריצים ההדוקים התלהבו מזה מאוד, והציפו את הטוויטר בכמה זה מדהים, שהוא מתחבר לשיר מבלי שנשים לב).

אנו רואים את גאגא שרועה על החול במדבר, כשאיש על סוס שחור צופה בה ואז רוכב הלאה, כשהוא רואה שהיא בסדר. מה שקורה בפועל, זה שגאגא נמצאת במצב של צמח, אחרי שעברה תאונת דרכים קשה כשרכבה על אופניים. היא הייתה שרועה על האדמה, כשהרגל שלה נפגעה קשות. לכן, אנו רואים אותה עם צמיד אדום על הרגל (שמה שקורה באמת זה שהיא מדממת שם).

לפני שפגעה בה מכונית, היא רכבה על אופניה ליד בית קולנוע שהקרין סרטים ארמניים (ארמניים מכיוון שגאגא הושפעה בקליפ הזה מהסרט צבע הרימונים של סרגיי פארג׳נוב שיצא ב-1969. יש הרבה סצינות שנראות בדיוק כמו בסרט, וגם הפוסטר של הסרט מתנוסס ברקע). כך, כשאנחנו רואים אותה במדבר שוכבת ומתבונן בה הרוכב, זה כי היא ראתה שלט של סרט שמוקרן בקולנוע בשם White Sands.

אגב, במיתולוגיה היוונית יש סיפור על האדס, אל השאול, שהוא רוכב על סוס שחור, ואשתו, פרספונה, אכלה רימון, שקשר אותה לנצח להיות בשאול ולסבול שם. מטאפורה על גאגא שאנשים פיתו אותה וגרמו לה לסבול בעבר (כשהייתה צעירה יותר, אנסו אותה, ומאז היו לה את הבעיות הנפשיות שגרמו לה ליצור עולם משלה, שמח וטוב יותר מהעולם האמיתי). בנוסף, רימונים הם מה שמרי הקדושה מ״הברית החדשה״ החזיקה רוב הזמן, והם הסימן לחיי אלמוות, שכך גם גאגא מרגישה, חיה חיי אלמוות ולא תיגאל מהסבל שלה עד שתתמודד איתו.

מה שבאמת קורה, זה שגאגא הולכת לעולם דמיוני משלה, שהיא מעדיפה להיות בו. זה בגלל שהיא על תרופות אנטי-פסיכוטיות, שבאמת קרה במציאות עד לא מזמן, כי היו לה הרבה הפרעות נפשיות שסבלה מהן. ועל כך כתבה בשיר הזה – היא רוצה שמישהו יציל אותה מעצמה כי היא משגעת את עצמה והראש שלה נודד למקומות לא טובים.

משהו שגאגא תמיד אמרה בהופעות שלה בעבר:
I'm half living my life between reality and fantasy at all times
לגמרי נכון לקליפ הזה.

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

אז ממשיכים עם זה שמצאנו את גאגא קמה במדבר, עם מסיכה על הראש. שזוהי גם קריאה לאנשים שלא שמים מסיכה בימי הקורונה/לא שמים אותה נכון ורק למראית עין, וגם זה סמל לזה שהיא נפגעה בראשה בתאונה (לכן המסיכה אדומה). גאגא הולכת אחרי הפרש השחור ומגיעה למקום שנראה תנ״כי וכמעט זהה ללוקיישן של הקליפ שלה, Judas (וזה כי היא בעצם לוקחת אותנו למסע בעקבות החיים שלה בעשור האחרון). אנחנו רואים אותה בלי המסיכה, עם השיער אסוף כמו פפיון, כי כך הייתה עושה בתחילת דרכה.

Lady Gaga - 911 music video
גאגא, מימין ב-2008, ומשמאל בקליפ ״911״. מקור: טוויטר

ואז, לאחר ששמענו את הקדימון לשיר – Chromatica II, מתחיל השיר 911. אנו רואים איש שחובט בראשו על כרית (האיש במציאות הוא זה שדרס את גאגא בתאונת השרשרת הזו – נכנסה בו למבורגיני מאחורה. והכרית היא בעצם כרית האוויר של האוטו שלו, במציאות). לאישה בכחול בעולם הסוריאליסטי יש על הפנים אבקה לבנה, וזה מסמל את התקופה שגאגא הייתה צעירה יותר ועשתה סמים כדי לברוח מהמציאות (האישה במציאות, עומדת ליד התאונה ומנסה להבין מה קרה שם).

הבחור שנראה כמו ישו, מחבר מכונת חמצן למישהו שאנו מבינים שהוא עשיר לפי הכתר שמחובר לו לראש (בעולם המציאות, הפרמדיק מחבר לו מכונת הנשמה, והוא באמת עשיר, הוא בעל הלמבורגיני). בנוסף יש בעל ואישה, שהבעל נפגע מהתאונה ומת בעולם המציאות, ובעולם הסוריאליסטי הוא חנוט כולו כמו מומיה והאישה שומרת עליו.

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

מה שקורה בסצינה הזו, הוא העתק מדוייק מהסרט צבע הרימונים:

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

גאגא שרה ומתחילה להסביר מה עבר עליה מהילדות ועד עכשיו. היא לקחה סיטואציות ודברים שראתה במציאות ותירגמה אותם לעולם דימיוני משלה (שעל כך יש עוד שיר באלבום, שנקרא Alice). לידה יש 3 אנשים בכחול שהם ״סקרנים״ שמצלמים את מה שקרה עם מוט סלפי (מטאפורה למצבים שקרו לה בחיים, שאנשים היו משפילים אותה ומתעללים בה, והיו אנשים מהצד, שפשוט הסתכלו והסתקרנו לאן המצב יילך וייתדרדר, ונהנו מהדרמה). גאגא מחזיקה את הצוואר שלה, במטאפורה לזה שהיא נחנקת בעולם האמיתי (וגם במציאות, שהיא הולכת למות). לבינתיים נראים מלמעלה הפרמדיקים שמגיעים אליה עם מטרייה מעופפת (במציאות, הם מגיעים במסוק).

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

לאחר מכן, גאגא מחזיקה בובה של מריה ביד אחת וקופסא ביד שנייה ועושה מצב של מאזניים – אחד מהם מסמל ״זוגיות״ והשני מסמל ״תהילה״ והיא לא יודעת במה להתמקד, שעל כך הרהרה רבות גאגא באלבום הראשון – The Fame ובעיקר בקליפ לסינגל LoveGame. תמיד הרגישה שהתהילה לוקחת ממנה מחיר אישי של חיים רגילים וזוגיות יציבה. בסוף, היא שמה את מריה בתוך הקופסא (בעצם, שוזרת את הזוגיות בתוך חיי התהילה שלה).

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

לאחר מכן אנחנו רואים גאגא שדומה מאוד לפרידה קאלו, שגאגא הצהירה כבר הרבה בעבר שהיא מושפעת ממנה ורואה בה אייקון אופנה מטורף ואישה עוצמתית. וגם הורד על הראש שלה, מסמן את איפה שהיא מדממת בעולם האמיתי:

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

בסצינה הבאה גאגא מרחפת ועולה השמיימה עם ורד לבן. זה בעצם אומר שגאגא הולכת למות בחיים האמיתיים והיא מתקרבת לזה. אבל אז, הפרמדיקית מהבהבת עליה עם מראה והשתקפות של השמש (כשבמציאות, היא מפנה עליה פנס לבדוק אם האישונים שלה מגיבים לאור), והפרמדיק השני נראה שאוחז בה עם חבל ומוריד אותה למטה (בעצם, מחייה אותה). שימו לב שכאשר היא יורדת הפרח נובל, כי היא בעצם רצתה לסיים את הסבל של החיים שלה והעדיפה למות ולהמשיך הלאה, וזה שמחיים אותה גורם לה לסבול עוד. יש פה גם רפרנס לקליפ G.U.Y שגאגא עם פרחים לבנים מאחוריה וכל התפאורה ירוקה.

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

חדי העין ישימו לב שאחרי הסצינה הזו, יש מאית שנייה של גאגא בעולם האמיתי כשהיא מתעוררת לחיים (כנראה מקבלת מכות חשמל ומתחילה להתעורר). הפרמדיק, אז, שם לה קיבוע על הרגל שנפצעה קשות, ואז מנסה להנשים אותה, אך היא הולכת כי היא לא רוצה להתעורר מהעולם הדמיוני שלה.

אחרי זה, גאגא הופכת לסוג של צמח, לבושה כולה בפקעת שעל כולה פרחים, כי היא בין חיים למוות. וגם, גאגא עשתה מחווה לקליפ אחר שלה – Eh, Eh:

Lady Gaga - 911 Music Video
מקור: MTV

מאחוריה יש סרט צהוב שרשום עליו בארמנית (כי הסרט שממנו שאבו השראה הוא ארמני) – ״אזהרה״, או במילים אחרות – 911. בסצינה אחרי זה מחזירים את גאגא לחיים והיא בוכה כי היא לא רוצה להתעורר מהעולם שיצרה. חדי העין ישימו לב שעל המצח שלה יש את הסימן של האלבום ״כרומטיקה״. ואז גאגא מתעוררת לעולם האמיתי ואומרת שהיא לא רוצה למות, זה כי היום היא כבר לא במצב קשה כמו פעם, ועכשיו היא אוהבת את החיים ואת מה שיש לה, לעומת העבר. מסיימים את הקליפ עם הפתיח של Chromatica III, אולי זה אומר שהסינגל הבא שיהיה הוא הדואט עם אלטון ג׳ון שבא ישר אחרי זה?…

אלמנטים נוספים שהיו בקליפ עם רפרנסים לעבר של גאגא הם האיפור שלה בתחילת הקליפ, שניסתה שיהיה דומה למה שעשתה ב-Applause בצורה מסויימת:

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

התכשיטים ששמה על הידיים שהם כמו המסיכה שהיא חבשה ב-Applause:

Lady Gaga - 911 Music Video
מקור: MTV

ההסתרה של הפנים והעיניים מדי פעם בקליפ, עם קריצה לקליפ הראשון שלה – Just Dance:

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

והדבר הכי מקסים ששמנו לב אליו בקליפ זה שהיא בעצם לקחה את ארבעת האלמנטים של העולם ויצרה אותם בתלבושות:

Lady Gaga - 911 music video
מקור: אינסטגרם

אז מה אתם חשבתם על הקליפ?

מה דעתכם?

52 נקודות
Upvote Downvote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Loading…

0
חידון קאברים ישראלי - מתוקי - כל הקיטש שבעולם

טריוויה – חידון קאברים ישראלים

Kim Kardashian

טריוויה: כמה אתם יודעים על קים קרדשיאן?