ב- ,

נוסטלגינוסטלגי קורעקורע אהבתיאהבתי בהלם!בהלם!

20 הקליפים ההזויים ביותר של שנות ה-90

מי ההרכב שצבע את עצמו בכסף בשביל הקליפ? מי בחרה לשיר בערום? למי יש שיר על תחת וממתי אדי מרפי נהיה זמר? הקליפים הייחודיים ביותר של העשור המגוון הזה – שנות ה-90

מקום 20 – Deee Lite – Groove is in the heart

השיר שפותח את המצעד שלנו גם פתח את העשור המוזיקלי המגוון הזה, 1990 וההרכב Deee Lite מוציא את הקליפ האייקוני לשיר הדיסקו שלהם Groove is in the heart, מוזיקלית שיר מגניב שכיף גם היום לשמוע (או לרקוד) אבל מה שעשה אותו קלאסי היה הקליפ עצמו שהתבסס על לוק של מסיבת פאנק-דיסקו פסיכדלית של סוף שנות ה-60. הרצון לשמור על סטייל הרטרו עם חיבור להווה וכל זה בהומור יצר קליפ צבעוני מדי, לעיתים מוזר אבל מוזר שאנחנו מחבבים.

מקום 19 – Soundgraden – Black hole sun

את השיר הזה מ-1994 כולם זוכרים, גם הקליפ עשה אצלנו היסטריה ומה הפלא, מה שמתחיל בבלדת רוק אופיינת ל-90s מתפתח לכאוס סוף העולם סטייל ארמגדון כשהשמש מגיעה קרוב מדי לכדור הארץ ואנשים מתחילים להתעוות… קריפי אבל להיט.

מקום 18 – Alanis Morissette – Thank U

קליפ שהיינו מעדיפים לשכוח, אבל הנה, הזכרנו לכם שוב את קיומו. ב-1998 הוציאה אלניס את השיר המרגש Thank U, בקליפ שמלווה את הסינגל מצולמת אלינס בלוקיישונים שונים בעיר כשהיא לא עוטה שום דבר מלבד השיער שמכסה לה את החזה. נשמע סקסי? כן, אם זו לא הייתה אלניס שבואו נגיד ככה, אין לה גוף של דוגמנית, גם הטישטוש המוגזם של אזור בין החלצים לא עשה עם הקליפ חסד וגרם לה להראות כסוג של בובת ברבי שעברה התעללות בידי אח גדול ורשע.

מקום 17 – Right said Fred – I'm too sexy

האחים פרד וריצ'רד פיירברס הוציאו ב-1991 את השיר הזה וגררו אחריהם היסטריה, ומה הפלא עם שיר שמלא האדרה עצמית לגוף שלהם במשפטים כמו "I'm too sexy for my body", הקליפ הטראשי כמובן שירת נאמנה את השיר ואף הוסיף רמיזות מיניות מבלבלות ואי בהירות לגבי נטייתם המינית של פרד ואחיו.

מקום 16 – Red hot chili peppers – Give it away

שיר הפריצה של הלהקה המפורסת הזאת והסינגל הראשון מאלבומם החמישי "Blood sugar sex magic" שיצא ב-1991 וזיכה אותם בהכרה עולמית, לזאת תרם לא מעט הקליפ הייחודי הזה שבמהותו רעיון פשוט אחד – "בוא ניסע למדבר, נצבע את עצמנו בצבעי כסף ונעשה קליפ בשחור לבן", התוצאה כאמור נחרטה בזיכרון של רובנו ולו גם בזכות זויות הצילום המוזרות והקלוזאפים על אזורים שונים בגופות הלהקה. פשוט, מוזר וייחודי.

הדירוג ממשיך – מקומות 15-11 בדף הבא

מאת תומר גילת

מנהל קריאטיב, צלם וכתב מוזיקה, מנהל ועורך מגזינים דיגיטלים

מה דעתכם?

4 נקודות
Upvote Downvote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading…

0

10 הסינגלים הטובים ביותר של בריטני ספירס

טריוויה – זהו את סדרות הטלוויזיה הישראליות משנות ה-80