ב- ,

אהבתיאהבתי מתוקימתוקי נוסטלגינוסטלגי בהלם!בהלם! קורעקורע חנוניחנוני

10 הסינגלים הטובים ביותר של בריטני ספירס

איזה שיר של בריטני אנחנו הכי אוהבים? מצעד השירים של בריטני ספירס, נסיכת הפופ האולטימטיבית, בכל הלהיטים שהפכו אותה למוצר פופ מקפיץ!

אז לפני שנתחיל בדירוג הפופ האולטימטיבי, של מי ששלטה בפופ בסוף שנות ה-90׳ ותחילת המילניום, נבהיר שזהו לא מצעד הקליפים הטובים ביותר של בריטני, מכיוון שזהו מצעד אחר לגמרי.

ההסבר לכך הוא שלבריטני יש להיטים פורצי דרך בעולם הפופ, אבל לא תמיד נוצרו להם קליפים מספיק טובים. וגם ההפך: היו שירים שלא סיפקו את הסחורה, אבל הויזואליות שלהם בקליפים, עשתה את העבודה.

עזבו שטויות, בואו נתחיל:

מקום 10 – If U Seek Amy

שנה: 2009
אלבום: Circus, האלבום ה-6 (הסינגל ה-3 מתוכו)
רקע: השיר נוצר על ידי מקס מרטין הכותב/מלחין/מפיק מטורף שאחראי על רוב להיטי הפופ של הזמרת.
רעיון מאחורי השיר: השיר, שהיה כלול באלבום הקאמבק של בריטני מתאר את איך שהתקשורת רואה אותה ומגנה אותה, ומצד אחר – איך שהיא הייתה רוצה להציג את עצמה. "איימי" היא בעצם האלטר אגו של בריטני, הבחורה שעושה את כל הדברים שכותבים על בריטני במדורי הרכילות, אבל בתכלס לא קורה. כולם מחכים ומחפשים ש"איימי" תצא מתוך בריטני, ובריטני רק רוצה להיות נורמלית ולעשות שטויות מדי פעם.
Fun Facts: השיר גרר הרבה זעם מהתקשורת ומהורים לילדים, בגלל השם השנוי במחלוקת. הקטע השנוי במחלוקת הוא שאם אומרים את שם השיר מספיק מהר יוצא "אף.יו.סי.קיי מי", שבעצם יוצא שבריטני אומרת בפיזמון "כולם רוצים לשכב איתי", במילים יפות יותר.

מקום 9 – I'm a Slave 4 U

שנה: 2001
אלבום: Britney, האלבום ה-3
רקע: השיר נכתב והופק ע"י פארל וויליאמס (Happy, ועוד הרבה להיטים שיצר לאחרים), ונוצר במקור בשביל ג'נט ג'קסון, שדחתה אותו.
רעיון מאחורי השיר: אחרי הסינגלים הראשונים מ-2 האלבומים הקודמים, Baby One More Time ו-Oops!…I Did It Again, כולם ציפו שהסינגל הזה יהיה ממש דומה לאלו, מכיוון שהיה גם סינגל הבכורה של אלבום חדש. אך בריטני רצתה סאונד יותר אדג'י ובוגר כדי להראות שהיא לא ילדה יותר. הציעו לה את השיר הזה, והיא עפה עליו. גם הוא, שנוי במחלוקת מאוד, ועורר זעם מצד הורים שהאזינו לו, וכנראה זאת הסיבה שהמנהלים של בריטני הציעו לה אותו. בנוסף, יש את הקטע ההתחלתי בשיר שבריטני מדברת בו ואומרת כמה מילים על כך שהיא רוצה שיניחו לה ושהיא לא ילדה יותר. פארל שינה גם חלק מהמילים כדי שיתאימו לבריטני ולתקופה הבוגרת שלה.
Fun Facts: את השיר, שמענו לראשונה בטקס ה-MTV של שנת 2001, כאשר הופיעה עם נמר על הבמה, ונחש סביב צווארה (רצתה ליצור אווירה של ג'ונגל / אדם וחווה מינוס אדם). מאז, בריטני אמרה שלעולם לא תעשה פרימיירה לשיר בהופעה כי זה הלחיץ אותה שאף אחד לא יאהב את השיר ולא ישירו איתה/יריעו לה. אבל הביט היה מקפיץ וגרם לתזוזות בלתי רצוניות של הגוף וכולם עפו עליו.

מקום 8 – Born To Make You Happy

שנה: 1999
אלבום: Baby One More Time…, האלבום ה-1 (הסינגל ה-4)
רקע: השיר נכתב על-ידי צמד שוודי בשם אנדרס וכריסטיאן, צמד שכתב שיר או שניים ל"בקסטריט בויז" ול"אן סינק".  אחד השירים הכי מרגשים של בריטני, עד היום.
Fun Facts: בריטני הקליטה את השיר בניו יורק ב-98' אך לא הייתה מרוצה כל כך. אז שנייה לפני שהאלבום היה מוכן, הטיסו אותה לשוודיה להקליט את השיר שוב וזאת הגירסה ששוחררה. את הגירסה הראשונה עשו כרמיקס לשיר ושיחררו אותה בסינגל שבא אחרי זה (From The Bottom of My Broken Heart), והיא טובה לא פחות מהסינגל עצמו. לראייה:

מקום 7 – Baby One More Time…

שנה: 1998
אלבום: Baby One More Time…, האלבום ה-1
רקע: הסינגל הראשון, like ever, של כוכבת הפופ ומה שגרם לכולם לחשוב אם היא One hit wonder או משהו שימשיך וייצור להיטים, ולפי המצעד הזה כבר אפשר להבין את ההמשך גם אם גרתם במאדים עד כה. הסינגל  גרף פרסים, היה בטופ בכל מצעד אפשרי וכל הרכב/זמר אפשרי עשה לו קאבר (כולל טראביס שהקאבר שלהם הושמע בכל מקום והוקרן ב-MTV בלי הפסקה). השיר נכתב על ידי מקס מרטין, רמי ודניס, והוצא בהתחלה ל-TLC שדחו את השיר בגלל מילותיו הבוטות. כמובן, שכל מה שמקס מרטין רוצה, זה ליצור פופ עם מילים שנויות במחלוקת וכך מגיע ליותר קהלים ולתקשורת. בדיוק כמו שבריטני עשתה במהלך הקריירה שלה גם בהופעותיה.
רעיון מאחורי השיר: בריטני, שאלה בתמימות, מה זה אומר Hit me baby one more time, והכותבים אמרו שהכוונה היא לא לאלימות, חלילה, אלא לזה שהיא רוצה שהבחור ייתן לה עוד הזדמנות אחרי שנפרד ממנה. כמו שמבקשים עוד קלף במשחקי קלפים כמו בלאקג'ק – Hit me. מכיוון שאלו היו שנות ה-90' וחברת התקליטים לקחה הרבה סיכונים עם זמרת חדשה שאף אחד לא הכיר (בזמן שלא היו בכלל זמרות בגיל של בריטני שעשו פופ באותו הזמן) אז החליטו להוריד את המילים Hit me.
Fun Facts: אם תקשיבו טוב טוב, תשמעו בחלק הברייק של השיר, רוח נושבת, זה כי מקס רצה לתת לשיר תחושה עמוקה יותר, כאילו הבחורה בים מהרהרת על הבחור ועל מה יהיה איתם. לנו זה עבד!

מקום 6 – Lucky

שנה: 2000
אלבום: Oops!…I Did It Again, האלבום ה-2 (הסינגל ה-3)
רקע: את השיר כתב מקס מרטין יחד עם שותף שלו אלכסנדר קרואלנד, ובו מקס מרטין עצמו עושה את כל הקולות האחרים בשיר ("And the winner is… Lucky" ואת החלק השני שבאמצע השיר), שאותו גם תזהו כמי שעושה את הקול ב-Oops!…I Did It Again כמי שמגיש לבריטני את היהלום שמצא בקרקעית הים.
רעיון מאחורי השיר: היה אחד השירים באלבום המופת הזה שהשאיר את חותמה של בריטני כנסיכת הפופ האולטימטיבית. השיר מדבר על בחורה שיש לה את כל מה שבחורה בשנות ה-90' רצתה: כסף, תהילה, מעריצים, כישרון של מולטי טאלנט, אבל הדבר היחיד שחסר לה ושהיא באמת רוצה, זה אהבה. לכן, קראו לה "לאקי", כדי להמחיש את הניגודיות. למרות שזה שם שתיתן לכלבה שלך…
Fun Facts: אם תקשיבו טוב, תשימו לב שהביטים באמצע השיר, בחלק שלפני הדיבור, זהים כמעט לחלוטין לביטים ב-"Oops!…I Did It Again".

מקום 5 – You Drive Me) Crazy)

שנה: 1999
אלבום: Baby One More Time…, האלבום ה-1 (הסינגל ה-3)
רקע: השיר נכתב על ידי כמה כותבים, אבל היוצר העיקרי הוא כמובן מקס מרטין.
Fun Facts: השיר מופיע בגירסה אחרת ממה שיצא כסינגל, זאת מכיוון שכשרצו לשחרר אותו, בריטני וחברת התקליטים הרגישו שהוא קצת מיושן בשבילה. אז פנו למקס מרטין שעשה לו רמיקס וקרא לו "The Stop Remix", שבו בריטני הקליטה את הקולות מחדש וניסתה לכוון למקום בוגר יותר. הגימיק של העצירה והביטים האלקטרוניים (שהמשיכו לחזור בסינגלים הבאים של בריטני) עשו את העבודה והשיר הפך להיט. בנוסף, היה כחלק מפסקול לסרט עם אותו השם ("Drive Me Crazy").

מקום 4 – Womanizer

שנה: 2008 (עשור מאז סינגל הבכורה)
אלבום: Circus, האלבום ה-6 (הסינגל ה-1)
רקע: השיר סימן את הקמאבק של בריטני אחרי הנפילה שהייתה לה ב-2007. באלבום הזה ניסו להציג את בריטני השערורייתית אבל בגירסה נקייה וטובה יותר, לאור האלבום הקודם שהוציאה בעצמה בלי מנהלים וחברת תקליטים. לכן, פנו המנהלים של בריטני לכותבים בבקשה ליצור משהו דומה ל"Toxic" שיצא כמה שנים קודם והיה הצלחה גדולה (רצו לעשות משהו שבטוח יחזיר אותה למקום גבוה במצעדים ושכולם יתחברו אליו). את הסינגל כתבו צמד מפיקים בשם "האאטוסיידרס" שלא עשו הרבה לפני או אחרי מבחינת שירים מוכרים.
Fun Facts:  אם תקשיבו טוב תשמעו שהשיר נפתח בסאונד של משטרה ברקע, כי זה בעצם סוג של אזהרה לבחור שרק מחפש כמה שיותר תשומת לב מבנות וצריך לבוא ולעצור אותו.

מקום 3 – Stronger

שנה: 2000
אלבום: Oops!…I Did It Again, האלבום ה-2 (הסינגל ה-2)
רקע: אבן דרך גדולה מאוד נוספת של בריטני ולא הפסיקה לשלוט במצעדים ביד רמה במשך הרבה מאוד זמן. השיר מלווה בסאונדים ברקע שמדמים רעמים ואזעקות. כמו ב"Crazy", מקס מרטין (שעושה קולות רקע בכל השיר, כולל בבתים) ושותפו לעשייה – רמי, יצרו שיר שבו רצו לקחת את הביטים שעבדו להם בעבר למקום עוד יותר אלקטרוני, ולהשתמש בשטיקים שעבדו בעבר, כמו קטע העצירה של השיר. זה כמובן חווה הצלחה מסחררת.
Fun Facts: יש רפרנס בשיר ל-"Baby One More Time…" כשבריטני שרה בפזמון "My loneliness ain't killing me no more" כדי להראות שהיא לא צריכה אף גבר יותר ושהיא לא ילדה קטנה שצריכה מישהו לצידה כדי להרגיש טוב עם עצמה.

מקום 2 – Oops!…I Did It Again

שנה: 2000
אלבום: Oops!…I Did It Again, האלבום ה-2 (הסינגל ה-1)
רקע: הסינגל הזה הכריז שבריטני כאן כדי להישאר ואין לה את תסמונת האלבום השני (שהוא לרוב האלבום שמתקשה להצליח יותר מהראשון), להפך, היא רק הפכה למעצמה אחרי האלבום הזה. הרבה מהתקשורת והמעריצים קראו לשיר "Baby One More Time…" – חלק 2, לאור הדימיון ביניהם. מקס מרטין אמר שהוא עשה זאת בכוונה, ולכן גם מילות השיר המרמזות – I did it again. בנוסף, מקס לקח את השיר למקום גבוה יותר מבחינת גימיקים, קטע עצירה עם דיבור, ולקח רפרנס מהסרט "טיטניק" ועשה כאילו הבחור ירד למצולות כדי להביא לבריטני את האבן שהאישה הזקנה זרקה.
Fun Facts: אם תקשיבו לשיר בגירסת הקריוקי, תשמעו בחלק שאחרי הדיבור, בין בריטני לבחור (מקס מרטין), יריית לייזר ושבירת זכוכית, שבעצם מרמז לזה שבריטני העיפה את הבחור אחרי שהביא לה את מה שהיא רוצה כי היא "משחקת לו בלב".

מקום 1 – Toxic

שנה: 2003
אלבום: In The Zone, האלבום ה-4 (הסינגל ה-3)
רקע: היו לי הרבה לבטים בין המקום הראשון לשני אבל בסוף, "Toxic" הוא הלהיט האולטימטיבי והפופ הטהור שיצא לבריטני אי פעם לדעתי. השיר נוצר על ידי צמד הדי ג'יים בלאדשאיי ואבאנט שהציע את השיר לקיילי מינוג והיא כמעט שחררה אותו במקום "Can't Get You Out of My Head" אבל בסוף ויתרה ואז השיר הלך לבריטני שלנו. וטוב שכך, עם כל הכבוד לקיילי.
Fun Facts: המפיקים רצו להוציא מבריטני משהו אחר, וידעו שהיא לרוב שרה מאוד נמוך אז ביקשו ממנה לשיר כמה שיותר גבוה בחלקים מסויימים ואפילו עשו את הקטע של הצעקה לפני הפזמון האחרון. עם הכינורות האלקטרוניות ברקע וכל מה ששיפצו, התוצאה הייתה מושלמת.


נשארו בחוץ וחבל:
Gimme More, עם השורה האלמותית שמייצגת את בריטני כבר עשור: It's Britney, Bitch, ובכלל התחילה כבדיחה של בריטני בחדר ההקלטות ואז המפיק החליט להכניס אותה כמשהו שיפתח את האלבום המהולל "Blackout".
Overprotected, שדיבר על כך שבריטני לא רוצה יותר להיות כבולה בשלשלאות של מנהלים וחברות שיגידו לה מה לעשות ואיך להתנהג.
ו-Circus, שבו בריטני הציגה את החיים שלה כקרקס תקשורתי וכמה היא לא אוהבת את זה, אבל מכירה בכך שזוהי חלק מההצגה.
מה אתם חושבים? המצעד תאם את מה שאתם חושבים או שהייתם משנים דברים? אשמח לתגובות והצעות למצעדים נוספים. עד לפעם הבאה… 🙂

מה דעתכם?

72 נקודות
Upvote Downvote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Loading…

0

טריוויה – זהו את הלהקות משנות ה-80

20 הקליפים ההזויים ביותר של שנות ה-90