חידון קאברים ישראלי - מתוקי - כל הקיטש שבעולם
מוש בן ארי, מירי מסיקה, עברי לידר ואברהם טל. צילומים: תומר גילת
ב- ,

נוסטלגינוסטלגי

טריוויה – חידון קאברים ישראלים

מי הזמרת שעבורה נכתב השיר "זמר שלוש התשובות" ואיזו להקה היא המבצעת המקורית של השיר "עודני ילד"? 20 שירים, 20 שאלות בחידון הטריוויה קאברים ישראלים

למי שייך השיר "שני חלקים מתוך השלם"?

נכון! טעות!

את השיר "שני חלקים מתוך השלם" כתב, הלחין וביצע אלון אולארצ'יק כחלק מאלבום הבכורה שלו "שעשועי כאילו" שיצא בשנות 1987. הגירסא של תומר יוסף ודניאל סאן קריאף לשיר זה בוצעה ב-2020 כחלק מפרויקט הקאברים "צו השעה".

מי הזמרת שביצעה לראשונה את השיר "חלומות"?

נכון! טעות!

את השיר ביצעה לראשונה רוחמה רז באלבומה מ-1979 הנושא את שם הלהיט "חלומות". בשנת 2003 הוציא אייל גולן את אלבומו "חלומות" שהורכב כולו מגירסאות כיסוי לשירים ישראלים וכלל בין היתר את השיר הזה.

למי שייך הביצוע המקורי של השיר "אתה פה חסר לי"?

נכון! טעות!

את השיר "אתה פה חסר לי" בביצוע נורית גלרון כתבו שירה ואביב גפן והלחין אביב גפן ב-1992 כחלק מאלבומה "בתוך הסערות". הביצוע המחודש של שרית חדד מ-2011 כחלק מפרויקט קאברים של אומנים ים תיכוניים לשירים ישראלים.

לאיזו להקה שייך הביצוע המקורי לשיר "ילדים זה שמחה"?

נכון! טעות!

את השיר כתב המשורר יהושע סובול (אבא של יהלי סובול) כחלק מההצגה "קריזה" של תיאטרון חיפה בשנת 1976. הלחין את השיר שלמה בר, סולן הברירה הטבעית שגם ביצעו את השיר לראשונה. בשנת 2004 חידשה ריטה את השיר באלבום "אהבה גדולה".

למי שייך השיר "לחץ" שביצעו היי פייב?

נכון! טעות!

השיר "לחץ" כתבו והלחינו סמי ברניבך, רמי פורטיס וברי סחרוף שביצע אותו באלבום הבכורה שלו מ-1991 - "הכל או לא כלום". 6 שנים אחר כך והיי פייב לקחו את השיר אל אלבום הבכורה שלהם.

את השיר "בשמלה אדומה" ביצעו לראשונה?

נכון! טעות!

השיר "בשמלה אדומה" בוצע לראשונה ב-1969 ע"י להקת הנחל עם הסולן מוטי פליישר, ב-1978 חודש כחלק מפסקול הסרט "הלהקה" שעל הסולו הופקד ששי קשת. בסוף שנות ה-90 שילבו להקת הרוק "מופע הארנבות של ד"ר קספר" את "בשמלה אדומה" כחלק משירם "את לא מבינה".

איזו להקה ביצעה לראשונה את השיר "לעיתים"?

נכון! טעות!

את השיר לעיתים (מה את מבינה) ביצעו לראשונה ג'וני שועלי וחברי להקת רעש בשנת 1994 כחלק מאלבומם הראשון. השיר שהפך להיט וסימן היכר לדור ה-90 חודש כמה שנים אחר כך, ב-1998, חודש השיר ע"י שלמה ארצי כחלק מפרויקט הקאברים "עבודה עברית".

מי ביצעה לראשונה את השיר "זמר שלוש התשובות"?

נכון! טעות!

את השיר "זמר שלוש התשובות" אנחנו מכירים מביצועה של זהבה בן כחלק מפרויקט הקאברים "עבודה עברית", אך קודם לכן הייתה זו רבקה זוהר שנתן אלתרמן כתב אותו במיוחד בשבילה כחלק מהמופע "צץ וצצה" שעלה ב-1969. מאז רבים הביצועים לשיר זה ולרבות דנה אינטרנשיונל, מירי מסיקה ואפילו עומר אדם שהקליט את השיר לכבוד יום האישה הבינלאומי.

איזו להקה ביצעה לראשונה את השיר "עודני ילד"?

נכון! טעות!

השיר "עודני ילד" זכה בפסטיבל הישראלי לשירי ילדים ה-11 במקום הראשון, זה היה בשנת 1980 והלהקה שזכתה איתו היתה "הכל עובר חביבי", על אף הצלחתו השיר נשכח עם השנים ונשאר בעיקר בנישת שירי הילדים. רק בשנת 2003 כאשר הראל סקעת ביצע את השיר מחדש כחלק מתחרות "כוכב נולד 2" זכה השיר להכרה מחודשת ובהתאמה לכל הגילאים.

מי ביצע במקור את השיר "רד מעל מסך הטלוויזיה שלי?

נכון! טעות!

את השיר "רד מעל מסך הטלוויזיה שלי" ביצע רמי פורטיס כחלק מאלבום הבכורה שלו "פלונטר" משנת 1978. גירסתה של יעל בר זוהר נלקחה מתוכנית הראיונות "7 בול" שהנחתה בר זוהר בין השנים 1997-98 בערוץ הילדים.

מי ביצע ראשון את השיר "בוא"?

נכון! טעות!

הקאבר המפורסם של עברי לידר לשיר "בוא" בוצע כחלק מפסקול הסרט "יוסי וג'אגר" מ-2002, אך הייתה זו ריטה שלה שמור מקור השיר מתוך אלבומה השני "ימי התום" מ-1988

מי ביצע לראשונה את השיר "ואיך שלא"?

נכון! טעות!

החידוש אמנם של מוש בן ארי, אבל את השיר "ואיך שלא" ביצע לראשונה אריאל זילבר שגם כתב והלחין את השיר עוד ב-1989, עשור וקצת אחריו חידש את השיר מוש בן ארי.

למי שייך השיר "אצלך בעולם"?